Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Medik, lapiduch, zdravotník=družinový, odielový (debata pre zdravotníkov aj laikov)

 :: Skauting :: Skauting

Goto down

Medik, lapiduch, zdravotník=družinový, odielový (debata pre zdravotníkov aj  laikov)  Empty Medik, lapiduch, zdravotník=družinový, odielový (debata pre zdravotníkov aj laikov)

Odoslať pre Stres St 04 apríl 2012, 07:50

Tak založil som tu aj niečo pre zdravotníkov, s veľmi záujmovou debatou.
Ktorý stále ešte stále neviedia ja mám odborku zelený stupeň Zdravotníka a a ktomu som absolvoval 8 hodinový kurz prvej pomoci ten kurz absolvovali aj naši šoféri.
Postupom času tu budem pridávať hocijaké debaty, životné príbehy, materiáli atď ;)

Stres
Stres
Saphire
Saphire

Počet príspevkov : 86
Age : 29
Registration date : 22.11.2009

Návrat hore Goto down

Medik, lapiduch, zdravotník=družinový, odielový (debata pre zdravotníkov aj  laikov)  Empty Re: Medik, lapiduch, zdravotník=družinový, odielový (debata pre zdravotníkov aj laikov)

Odoslať pre Stres St 04 apríl 2012, 07:51

Samozrejme vám tu pridávam aj body ku splneniu odboriek! :ano:
Zelený stupeň
Robil som družinového zdravotníka. Poznám základné zloženie lekárničky a použitie liekov. Poznám alergie a iné choroby členov svojej družiny a viem im pomôcť, keď treba.
Viem poskytnúť resuscitáciu (uvoľnenie dýchacích ciest, umelé dýchanie, masáž srdca). Správne som predviedol uloženie zraneného do stabilizovanej polohy.
Dokážem ošetriť krvácanie zo žily a z tepny, poznám tlakové body.
Vyskúšal som si rôzne druhy transportu zraneného (jeden nosič, dvaja a viacerí nosiči, bez pomôcok, s pomôckami, improvizované nosidlá).
Správne som obviazal zranenie prstu, dlane, lakťa, kolena, členka a hlavy.
Viem, ako fixovať končatinu pri zlomenine a ako vyrobiť improvizovanú dlahu. Prakticky som si vyskúšal znehybnenie zlomeniny predlaktia, kľúčnej kosti a stehna.
Dokážem vybrať kliešťa, ošetriť bodnutie hmyzom, pohryznutie zvieraťom (i hadom). Viem vybrať cudzí predmet z oka.
Poznám príznaky chrípky, črevnej chrípky, úpalu, alergickej reakcie a viem správne postupovať.

Červený stupeň
Úspešne som absolvoval 33-hodinový kurz organizovaný Červeným krížom.
(alebo som splnil nasledujúce úlohy)
Vyskúšal som si záchranu topiaceho sa a dopravenie topiaceho na breh.
Viem, ako postupovať pri úpale a úžehu, popáleninách, omrzlinách a podchladení.
Viem, ako postupovať pri šoku a bezvedomí.
Viem, ako sa prejavuje otras mozgu a ako pri ňom postupovať.
Dokážem pomôcť pri vracaní, hnačke, zápche, otrave. Poznám príznaky zápalu slepého čreva.
Viem ošetriť poranenie chrbtice.
Viem, ako postupovať pri zásahu el. prúdom.
Viem identifikovať príznaky alergickej reakcie, epileptického záchvatu, problémoch pri cukrovke a okamžite reagovať.
Viem ošetriť vytknutý členok a otvorenú zlomeninu.
Viem rozpoznať príznaky srdcovej príhody, mozgovej príhody (porážky) a rýchlo reagovať.
Stres
Stres
Saphire
Saphire

Počet príspevkov : 86
Age : 29
Registration date : 22.11.2009

Návrat hore Goto down

Medik, lapiduch, zdravotník=družinový, odielový (debata pre zdravotníkov aj  laikov)  Empty Re: Medik, lapiduch, zdravotník=družinový, odielový (debata pre zdravotníkov aj laikov)

Odoslať pre Stres St 04 apríl 2012, 08:04

https://www.youtube.com/watch?v=1PHSZd5LdYY

Po dlhom blúdeni internetom som našiel jedno video môže vás zaujat no môžno nie :)
Stres
Stres
Saphire
Saphire

Počet príspevkov : 86
Age : 29
Registration date : 22.11.2009

Návrat hore Goto down

Medik, lapiduch, zdravotník=družinový, odielový (debata pre zdravotníkov aj  laikov)  Empty Re: Medik, lapiduch, zdravotník=družinový, odielový (debata pre zdravotníkov aj laikov)

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 :: Skauting :: Skauting

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.